Автогол приніс Арсеналу перемогу в матчі з Шахтарем: дивитися відео

another languages: en ru

Донецький Шахтар не зміг забити в третьому матчі Ліги чемпіонів поспіль. Таке в історії гірників вже було, але наразі це слабка втіха.

Не потрібно бути великим фахівцем, щоб оцінити шанси гірників на позитивний результат у грі з Арсеналом як примарні. Зрозуміло, у футболі буває всяке і вранці, обговорюючи матч у Лондоні, хтось обов'язково згадає удар Педріньо в компенсований час. Але інший хтось одразу після фінального свистка надішле смс: «Між ударом Судакова з пенальті в Болоньї та Педріньо в Лондоні - 265 хвилин ігрового часу без ударів у площину. Думаю, це рекорд». І теж матиме рацію.

Дебют матчу на Емірейтс не залишив сумнівів у тому, що Арсенал постарається якомога швидше відкрити рахунок. Минуло не більше п'яти хвилин, а господарі вже провели кілька атак то лівим, то правим флангом, намагаючись завершувати їх гострими прострілами в штрафний Шахтаря. Водночас було продемонстровано вміння канонірів грати на стандартах. Що й казати, донеччанам довелося нелегко. Зрозуміло, про якусь контргру практично не йшлося - з-під пресингу виходили насилу, до Сікана м'яч не доходив, а зі спробами Егіналду втекти господарі легко впоралися колективним підстрахуванням.

Не заперечуючи закономірність підсумку першого тайму - здавалося, що Арсенал грав з величезним запасом, - варто відзначити, що гол все-таки вийшов курйозним, а тому прикрим. Мартінеллі легко заплутав Коноплю, який так і не зміг завадити бразильцеві вийти в штрафному на ударну позицію. М'яч влучив у штангу, але, вдарившись об Різника, все ж закотився у ворота.

Прикро ще й тому, що голкіпер Шахтаря ніяк не заслуговує на докори. Навпаки - з прострілами справлявся, на виходах помилок не допускав, а незадовго до перерви так і зовсім виручив, ногою відбивши удар Жезуса в дальній нижній кут.

У другому таймі ентузіазм Арсеналу поступово згас. І це дало певний шанс Шахтарю. У старанні гірникам точно не відмовиш. Але й про різницю в класі забувати не варто: до штрафного суперника в донеччан усе виходило більш-менш добре. Часом, на якихось відрізках, вдавалося довше контролювати м'яч. Але жодної гостроти, ані навіть акцентованої можливості завдати удару по воротах Райї Шахтар не міг знайти аж до останніх хвилин поєдинку.

Говорячи про хронологію подій, звісно, не варто забувати, що все могло закінчитися на 77-й хвилині, коли арбітри ВАР побачили, що Бондар у боротьбі з Троссаром зіграв рукою. Однак Різник удар того ж Троссара з 11-метрової позначки відбив.

А ось тепер можна і про той самий удар Педріньо. На другій компенсованій хвилині бразилець приклався з-за меж штрафного. З невеликим рикошетом м'яч летів точно в нижній кут, але Райя в кидку зумів дотягнутися і позбавив гірників першого голу в Лізі чемпіонів 2024-25. Міг відзначитися і Марлон Гомес, який замикав навіс із правого флангу. Однак удар головою (а радше - плечем) у дальню дев'ятку в нього не вийшов.

1:0. Арсенал, як і будь-яка команда, може програти. Але не цього вечора. А в Шахтаря в наступному турі настає, можливо, найважливіший момент у нинішній Лізі чемпіонів - матч із Янг Бойз. Кращого шансу перервати свої безгольову і безвиграшну серії може і не бути.

2024-25, Ліга Чемпіонів

Арсенал - Шахтар 1:0 (1:0)
Голи: Різник Д., 29 (автогол) (1:0)

Арсенал: Рая; Габріел М.; Калафiорi (Льюїс-Скеллі, 70); Саліба; Вайт Б. (Меріно, 46); Партей Т.; Райс; Гаверц; Габріел Жезус (Стерлінг, 68); Мартінеллі; Троссар (Жоржиньо, 88)
Запасні: Нето; Сетфорд; Ківьор; Робінсон Дж.; Зінченко; Нванері; Батлер-Ойедежi
Попередження: Вайт Б. 34; Мартінеллі 84

Шахтар: Різник Д.; Бондар В.; Конопля; Матвієнко М.; Педро Енріке; Бондаренко (Марлон Гомес, 87); Криськів; Судаков; Егiнальдо (Траоре Л.Ш., 84); Зубков (Педріньо, 64); Сікан (Кевiн, 64)
Запасні: Фесюн; Азаров І.; Вінісіус Т.; Грам; Степаненко; Франич Б.; Невертон; Швед М.
Попередження: Педро Енріке 96

23 жовтня

01:30
Шахтар вп'яте не може забити в трьох єврокубкових матчах поспіль
00:27
ПСЖ десь надбав, а десь втратив, зігравши внічию з ПСВ: дивитися відеоогляд матчу ЛЧ
00:26
00:23
Астон Вілла виходить у лідери загального раунду Ліги чемпіонів: дивитися відеоогляд матчу з Болоньєю
00:12
Вінісіус знищує Боруссію і робить заявку на Золотий м'яч: дивитися голи матчу Ліги чемпіонів
00:10
Бог трійцю любить: Штутгарт зміг забити у ворота Ювентуса і здобув першу перемогу у ЛЧ
00:10
Жирона перемогла команду Ігнатенка і набрала перші очки у ЛЧ: дивитися відеоогляд

22 жовтня

22:53
Арсенал відкрив рахунок у матчі з Шахтарем: дивитися відео
22:39
Мілан у матчі з Брюгге набирає перші бали у загальному раунді Ліги чемпіонів
22:00
Монако громить Црвену Звезду і виходить у лідери Ліги чемпіонів: дивитися відеоогляд