Шахтар втрачає перемогу в драматичному матчі з Динамо: дивитися відеоогляд

another languages: en ru

Сікан грає вже без маски, але забити Динамо не зумів

Донецький Шахтар змарнував можливість скоротити до трьох очок відставання від Динамо. У ситуації, коли гірники переграли суперника до перерви, ключовим став не гол Бондаря в дебюті другого тайму, а безглуздий фол у центрі поля Криськіва.

Ще в Лондоні головний тренер Шахтаря Маріно Пушич заявив, що матч із Динамо не стане вирішальним у боротьбі за чемпіонський титул - занадто велика дистанція. Щоправда, потрібно врахувати, що третину чемпіонату підопічні Олександра Шовковського пройшли на одному диханні, допустивши лише одну осічку. За такого темпу наздогнати киян буде непросто, а тому мета гірників у недільному матчі була зрозуміла - тільки перемога. Втім, і Динамо навряд чи б відмовилося від того, щоб збільшити свою перевагу до дев'яти очок.

Перший тайм пройшов під знаком беззаперечної переваги Шахтаря. Кияни, віддавши ініціативу і побудувавши свою гру на швидких контратаках, в останньому компоненті виглядали непереконливо. У результаті голкіпер гостей Дмитро Різник залишився без роботи. На відміну від Георгія Бущана, який постійно перебував у напрузі - до перерви Шахтар завдав більше десятка ударів. Найнебезпечнішим був постріл Зубкова, після якого м'яч влучив у поперечину.

Рахунок було відкрито на початку другого тайму. Донеччани отримали право на кутовий, Бущан відбив удар Егіналду головою, але на добиванні спритнішими виявилися гравці Шахтаря. Останнім м'яча торкнувся Валерій Бондар - 0:1.

І ось тут незрозумілим чином гравців Шахтаря захлеснули емоції. Здавалося б, нервувати повинні були кияни. І якоюсь мірою це проявилося в епізоді, коли Волошин із вигідної ситуації, перебуваючи за кілька метрів від воріт, пробив над поперечиною. Проте гірники почали фолити в центрі поля. Спочатку Педро Енріке - з ним таке буває. А потім - Криськів, що взагалі важко пояснити, якщо йдеться про людину, яка й жовті картки отримує не часто. Але стрибок у центрі поля в ноги центральному захиснику, який тікав... Що це було?

Зрозуміло, одразу ж відбулися заміни. Шовковський випустив у пару до Ваната ще одного форварда - Герреро. Пушич здивував. У подібних ситуаціях «читається» заміна форварда, але ні - Сікан ще на чверть години залишився на полі, а Степаненко і Педріньо замінили Бондаренка і Зубкова. Утім, до Сікана жодних питань немає - він скільки міг активно заважав суперникам починати атаки. А ось Траоре, який замінив його, - це вельми дивне рішення тренерського штабу Шахтаря. Швидкість і мобільність, що було важливо в останні хвилини, це - не про форварда гірників.

І все ж одна заміна в цьому матчі зіграла. Як це часто буває, Динамо врятував Караваєв, який на 84-й хвилині з'явився на полі, а вже за три хвилини замкнув діагональ Дубінчака з лівого флангу - 1:1. Пушич тут же прибрав з поля вже помітно втомленого Егіналду, але, здається, запізнився із заміною.

Нічия на користь Динамо, яке продовжує тримати Шахтар на солідній відстані. І хоча гра киян, особливо в першому таймі, далека від ідеалу, цього ресурсу в більшості матчі УПЛ має вистачити. А ось чи вистачить гірникам сил надолужити згаяне - питання.