14 перших побачень: як Шахтар починав зі своїми суперниками з УПЛ

another languages: ru

Перемогою над Лівим берегом Шахтар розпочав історію зустрічей із цим клубом на найвищому рівні. З рештою 14 учасників УПЛ сезону 2024/25 це відбувалося раніше - більш-менш. Але де і коли саме? Terrikon.com заглибився в історію і знайшов відповіді...

Динамо - 18 липня 1938

Кияни розпочали свої дуелі з Шахтарем з перемоги 2:0 (обидва голи у них - на рахунку Петра Лайка). Тоді суперечка між клубами не мала нинішньої гостроти, Динамо було набагато сильніше і постійно боролося за медалі, а Шахтар – за право вижити. Потім, як ми знаємо, все змінилося і зрівнялося. Загальний результат протистояння: 189 матчів, 82 перемоги Динамо, 61 - Шахтаря.

Чорноморець - 4 жовтня 1938

Команди називалися тоді інакше - Стахановець (Сталіно) та Динамо (Одеса), але це були прямі предки нинішніх Шахтаря та Чорноморця. Грали на стадіоні 'Шахтар' у присутності 8 тисяч глядачів. Шахтар відкрив рахунок на 30-й хвилині (Григорій Балаба), але наприкінці втратив перемогу - на 84-й хвилині Володимир Онищенко (не той) провів гол у відповідь. Загальний баланс протистояння: 119 матчів, 67 перемог Шахтаря, 29 – Чорноморця.

Зоря - 28 червня 1967

Луганська команда довго продиралася в еліту, домігшись права грати на цьому рівні лише в 1967. І відразу ж налагодилося 'донбаське дербі' - суперечка сусідів, яку підігрівали амбіції регіональних партійних лідерів. Перше побачення принесло перемогу Шахтарю, але довелося дуже попотіти: до 75-ї хвилини на стадіоні Шахтар луганчани вели після гола Владислава Проданця. Але таки господарі взяли своє: Віталій Бардешин зрівняв рахунок, а вирішальним став автогол Георгія Дегтярьова із Зорі на 80-й хвилині. Так закінчилося перше донбаське дербі. А загальний підсумок протистояння цих клубів – 83 матчі, 53 перемоги Шахтаря, 14 - Зорі.

Карпати - 23 травня 1971

Карпати вийшли до Вищої ліги чемпіонату СРСР вже після сенсаційної перемоги у Кубку - командою зухвалою, непоступливою. І відразу ж виграли у Шахтаря на львівському стадіоні Україна. Єдиний гол забив Ігор Кульчицький – із пенальті на 23-й хвилині. І потім львів'яни за Союзу ще не раз перемагали донеччан, зокрема одного разу - 4:0. Але в українську еру, звісно, ​​баланс рішуче змістився у бік Шахтаря. Загальний підсумок протистояння – 77 матчів, 48 перемог Шахтаря, 15 – Карпат.

Верес - 25 жовтня 1992

Рівненська команда, яка не хапала з неба абсолютно жодних зірок у союзні часи, з настанням української ери опинилась у компанії найсильніших. Тут її й підстерігав Шахтар. Перше побачення відбулося на стадіоні Авангард у Рівному. Все було вирішено на 21-й хвилині двома голами Олега Матвєєва. Більше у тому матчі не забивали. Загальний підсумок протистояння за всі роки – 18 матчів, 14 перемог Шахтаря і, на жаль, лише 1 – Вереса.

Кривбас - 1 листопада 1992

Вперше на найвищому рівні ці суперники зіткнулися у першому повноцінному чемпіонаті України. Нічим хорошим для Кривбасу це не скінчилося – програв 1:5. Хоча рахунок відкрив (Віктор Громов) і вів у рахунку до останньої хвилини першого тайму, на якій Ателькін забив гол у відповідь. А у другому таймі посипалося... Попов, Драгунов, Матвєєв та ще раз Ателькін оформили це приниження. Ну, а загальний підсумок протистояння за всі роки – 53 матчі, 37 перемог Шахтаря, 6 – Кривбаса.

Ворскла - 3 серпня 1996

На своєму рідному стадіоні, який зараз носить ім'я Олексія Бутовського, висхідна Ворскла зробила нічию зі старожилом Вищої ліги, який, втім, переживав складні часи. Команди обмінялися голами наприкінці: на 85-й хвилині Олег Матвєєв вивів вперед 'гірників', через три хвилини Ігор Кіслов рахунок зрівняв. Загальний підсумок протистояння клубів відтоді – 56 матчів, 41 перемога Шахтаря, 5 – Ворскли.

Олександрія - 20 липня 2001

На перший матч цих суперників у Вищій лізі на стадіон Шахтар прийшло подивитись 25 тисяч донеччан – що це за диво таке, команда із міста з єгипетською назвою? Не побачили нічого надприродного, але крові гості господарям попили. Швидко пропустивши (12-а хвилина, Воробей), у другому таймі відігралися (59-а хвилина, Чуйченко), але наприкінці не втримали молоденького Агахову. Загальний баланс у цьому протистоянні – 35 матчів, 25 перемог Шахтаря, 3 – Олександрії.

Колос - 18 жовтня 2019

Перше побачення з Шахтарем ніхто пов'язаний із ФК Колос згадувати точно не захоче. Донеччани перемогли із нищівним рахунком 6:0, забивши 5 голів уже до перерви. У той день у них забивали такі люди, як Жуніор Мораєс (двічі), Тайсон (двічі), Євген Коноплянка та Додо. Надалі у Колоса стало виходити краще, але все одно загальний баланс невтішний: в 11 матчах - 10 поразок і 1 нічия.

Рух - 23 вересня 2020

Молодшій львівській команді вдалося здійснити подвиг - не програти Шахтарю при першому побаченні. Спершу їй своїм автоголом допоміг Степаненко, але в другому таймі Марлос встановив остаточний рахунок. У шести зустрічах такий рахунок був зафіксований ще одного разу. Усі решту матчів Шахтар виграв.

Інгулець - 9 травня 2021

Шахтар повинен був тестувати новачка Інгулець на морозному полі стадіону Зірка в Кропивницькому у грудні 2020, але там було не готове поле, і Інгульцю зарахували поразку 0:3. Тому перша реальна зустріч перенеслася на травень. Шахтар мінімально переміг на НСК Олімпійський завдяки голу Тете. З того часу команди зустрічалися ще чотири рази, і Інгульцю жодного разу не вдалося хоч би зачепитися за очко.

Оболонь - 16 вересня 2023

Якщо не брати до уваги ту Оболонь, яка функціонувала в УПЛ з 2003 по 2012 (з перервами) і юридично давно померла, то Шахтар грає з клубом під цією назвою лише рік. Перший матч відбувся на умовно донецькому полі – на Арені Львів. Все вирішив самотній гол Єгора Назаріна. Усього ж із цим клубом 'гірники' грали тричі - і весь час перемагали. Поки що.

ЛНЗ - 21 жовтня 2023

Першу перевірку Шахтарем ЛНЗ не витримав – програв на Арені Львів 0:3. Рахунок на 20-й хвилині відкрив Данило Сікан, а наприкінці двічі відзначився блискуче відсутній у складі зараз Кевін Келсі. Такий же рахунок було зафіксовано і у другому колі минулого сезону. Більше ці суперники поки що не зустрічалися.

Полісся - 24 листопада 2023

І на завершення – команда, у якої з Шахтарем (рідкісний випадок!) різко негативний баланс: 0 перемог, нічия та 2 поразки, більше того – 0 голів. А починалося все торік на тій же Арені Львів, де гірники, як не намагалися, зламати оборону новачка УПЛ так і не змогли. У підсумку – 0:0 у історично першому побаченні з командою з Житомира.

14 вересня

20:13
Шахтар з хет-триком Бондаренка у видовищному матчі розгромив Карпати: дивитися відеоогляд