Левандовський і Ямаль кращі за Мбаппе і Вінісіуса, Барселона громить Реал: дивиться голи

another languages: en ru

Барселона на якийсь час змусила замовкнути тих, хто сумнівається в закономірності її лідерства в Ла Лізі. Каталонці, розгромивши на Сантьяго Бернабеу Реал (4:0), знову відірвалися від Королівського клубу в турнірній таблиці чемпіонату Іспанії.

Якщо слідувати певній логіці, то цей матч мав стати бенефісом Вінісіуса Жуніора, якому в понеділок, як стверджують різні джерела, мають вручити Золотий м'яч. Погодьтеся, перемога в Ель-Класіко після хет-трику в поєдинку Ліги чемпіонів виглядала б ефектною крапкою перед церемонією в Парижі. Але бразильця затьмарив Мбаппе. Щоправда, зробив це так незграбно, що став головним антигероєм протистояння.

Для француза це було перше Ель-Класіко. І запам'ятався він у ньому нескінченним потраплянням в офсайди і нереалізованими виходами віч-на-віч. Був, утім, момент, коли здавалося, що доля розвернулася до Мбаппе: на 30-й хвилині форвард Реала відправив м'яч у ворота Барси, але, ВАР, переглянувши епізод, зафіксував у француза черговий офсайд.

Як грати на лінії офсайду, не потрапляти в пастки і реалізовувати виходи сам на сам після перерви продемонстрував Роберт Левандовський. Поляк перебуває у чудовій формі і, немов у насмішку над тими, хто говорить про необхідність покинути каталонський клуб, продовжує регулярно забивати. Протягом двох хвилин Левандовський відзначився двічі. Спочатку скористався провалом оборони Реала по центру, а потім замкнув головою ідеальний навіс Бальде з лівого флангу.

Реал кинувся вперед, хоча було видно, що гравці Королівського клубу психологічно не були готові до такого удару. Не врятував ситуацію і Модрич, який з'явився на полі на 63-й хвилині. Його точним пасом зі стандарту не зумів скористатися Беллінгем - ще один зірковий гравець атаки Реала, який так і не зміг проявити себе в цьому матчі.

На 77-й хвилині все для Реала було закінчено. Ще до цього два чудові шанси зробити з дубля хет-трик змарнував Левандовський. А от Ямаль усе зробив як треба: отримав м'яч праворуч у штрафному та потужно пробив у ближню дев'ятку воріт Луніна. До слова, якщо говорити про винних, то навряд чи якісь претензії можна пред'явити українському голкіперу. Усі чотири голи були наслідком грубих помилок в обороні, які не залишали шансів воротареві.

4:0 - Барселона перемагає у 189-му Ель-Класіко в рамках іспанської Ла Ліги. А Реал зазнає першої поразки і відстає від каталонців на шість очок.

2024-25, Чемпiонат Іспанії

Реал - Барселона 0:4 (0:0)
Голи: Левандовський Р., 54 (0:1); Левандовський Р., 56 (0:2); Ямаль, 77 (0:3); Рафінья, 85 (0:4)

Реал: Лунін; Менді Фе.; Мілітао; Рюдігер; Васкес Лу.; Камавінга (Діас Бр., 77); Тчуамені (Модрич, 63); Беллінгем; Вальверде; Вінісіус Жуніор; Мбаппе
Запасні: Гонсалес Фран; Местре; Вальєхо; Гарсія Фр.; Гюлер А.; Себальос Д.; Ендрік
Попередження: Вінісіус Жуніор 80; Мілітао 86

Барселона: Пенья І.; Бальде Ал.; Кубарсі; Кунде; Мартінес Ін.; Касадо М. (Ольмо, 65); Фермін (де Йонг Ф., 46); Рафінья; Ямаль; Левандовський Р.; Педрі (Гаві, 87)
Запасні: Кочен; Щенсний; Домінгес C.; Мартін; Форт Г.; Торре П.; Пау Вiктор; Фаті

17:35
Польских арбитрів, які напились перед матчем Динамо - Рейнджерс, дискваліфікували
16:17
Роберто Манчіні: Багато що змінилося із засиллям іноземців в чемпіонаті Саудівської Аравії