Україна рятується в поєдинку з Чехією: дивитися голи матчу Ліги націй

another languages: ru

Україна уникла поразки в матчі з Чехією

Збірна України не змогла набрати максимум очок у двох жовтневих матчах Ліги націй. Після перемоги над грузинами (1:0) сталася нічия в поєдинку зі збірною Чехії - 1:1.

Є спокуса написати, як і кілька днів тому, що це був важкий матч. Легких, виходячи з турнірної ситуації та стану самої збірної України, здається, вже й не буде. Більша частина першого тайму поєдинку у Вроцлаві пройшла під диктовку чехів, які знову показали своє вміння пресингувати. Можливо, для українців така тактика і не була відкриттям, але нічого з нею вдіяти підопічні Сергія Реброва не змогли: хоч би яке рішення приймали під пресингом гравці, м'яч все одно переходив до суперника.

Але якщо відштовхуватися від хронології подій, то не можна не згадати атаку збірної України, яка вже на п'ятій хвилині могла закінчитися голом. Мудрик прорвався лівим флангом і віддав у центр штрафного, де метрів з 11-ти без перешкод пробивав Шапаренко. На жаль, вище воріт.

Ну а далі настала черга Анатолія Трубіна, який заробив від SofaScore найвищу оцінку в складі «синьо-жовтих». Український голкіпер упевнено грав на виходах і відбив шість ударів по воротах. Не впорався лише з одним: на 18-й хвилині гості виконали кутовий із правого флангу, Конопля головою виніс м'яч зі штрафного, але Черв злету пробив у нижній кут - 0:1.

Що ще гірше - у цьому ж епізоді травму отримав Гуцуляк, який зіткнувся головою із суперником і, як здалося, на якийсь час навіть втратив свідомість. У будь-якому разі, футболіста на ношах забрали з поля, а потім відправили до лікарні.

Лише починаючи з 30-ї хвилини Україна стала активніше грати в атаці, що, втім, до якихось якісних змін не призвело: гостям вдавалося зберігати напругу біля нашого штрафного. І перед самим свистком на перерву Вітик навіть відправив м'яч у сітку, але арбітри зафіксували в чеського футболіста офсайд.

На початку другого тайму команді Сергія Реброва все ж вдалося відновити рівновагу. У ситуації, коли здавалося, що Конопля вже програв боротьбу Крейчі, чеський захисник зіграв рукою у своєму штрафному. VAR усе перевірив (і, напевно, не один раз) і підтвердив початкове рішення арбітра - пенальті! Його реалізував Артем Довбик, який записав на свій рахунок 11-й гол за час виступів у збірній України.

Емоцій цей гол, безумовно, додав. І, врешті-решт, наші переграли суперника за загальною кількістю ударів - 14:13, але, незважаючи на велику кількість боротьби та бажанні перемогти, влучності в завершенні своїх атак суперникам явно не вистачало. У підсумку нічия, яка більше влаштувала чехів: вони жовтень проведуть на першому місці. На відміну від збірної України, яка, як і раніше, четверта і ризикує перейти в Лігу С.

Далі на українців чекають два виїзні матчі: 16 листопада - у Грузії та 19 листопада - в Албанії.