Олександрія втрачає перемогу після пенальті на 99-й хвилині: дивитися відеоогляд матчу УПЛ

another languages: ru

Усе найцікавіше в матчі Олександрії та Руху відбулося, починаючи з 88-ї хвилини. Спочатку грубої помилки припустився Ледвій. Голкіпер львів'ян хотів почати атаку своєї команди і вийшов за межі штрафного. Але, граючи ногами, віддав м'яч точно на Філіппова. Бомбардир Олександрії не міг не скористатися таким подарунком і реалізував вихід сам на сам.

Здавалося, що господарі вирвуть перемогу в матчі, в якому небезпечних моментів практично не було, коли в компенсований час арбітр призначив у ворота Олександрії пенальті. Цьому передували такі події. Гості завершили свою атаку невдалим ударом з-за меж штрафного, після якого м'яч ішов повз ворота. У цей же час у штрафному Кампуш наступив на ногу Краснопіру. Арбітр Дмитро Панчишин переглянув епізод і вказав на позначку - пенальті. Його реалізував сам потерпілий - 1:1.

А далі, щоб не виникло сумнівів у тому, що арбітр мав усі підстави для такого рішення, відправляємо до Правил гри у футбол. А точніше - до Правила №12.

* * *

Штрафний і вільний удари можуть бути призначені за порушення, вчинені тільки в той час, коли м'яч був у грі.

1. Штрафний удар
Штрафний удар призначається, якщо гравець вчиняє будь-яке з наступних порушень проти суперника в манері, яку суддя розцінює як необережну, нерозважливу або з використанням надмірної фізичної сили:

- нападає
- стрибає
- б'є або намагається вдарити ногою
- штовхає
- б'є або намагається вдарити (включно з ударом головою)
- підкочується або кидається
- робить або намагається зробити підніжку

Якщо порушення сталося з фізичним контактом, воно карається штрафним або 11-метровим ударом.

Необережність - коли гравець проявляє неуважність чи нерозважливість у єдиноборстві або діє необачно. Дисциплінарні санкції не потрібні.
Нерозважливість - коли гравець не враховує небезпеку своїх дій або можливих наслідків для суперника. Він має бути попереджений.
Використання надмірної сили - коли гравець перевищує необхідне зусилля і загрожує безпеці суперника. Він має бути вилучений з поля.

Штрафний удар призначається, якщо гравець здійснює будь-яке з таких порушень:

- порушення під час гри рукою в м'яч (за винятком воротаря всередині своєї штрафної площі)
- затримує суперника;
- заважає просуванню суперника з фізичним контактом;
- кусає або плює в кого-небудь;
- кидає предмет у м'яч, суперника або офіційну особу матчу; або здійснює контакт із м'ячем утримуваним предметом.

* * *

Іншими словами, всі коментарі гравців, тренерів і вболівальників щодо того, що м'яч був в іншій частині поля і Краснопір не брав безпосередньої участі в епізоді (хоча це і спірно), є демонстрацією незнання правил футболу. М'яч був у грі. Єдине питання до арбітра - був фол чи ні. Судячи з рішень Панчишина, порушення правил було, але скоєно Кампушем з необережності. Тому футболіст Олександрії і не отримав жовтої картки. Втім, до пенальті це вже не має відношення.

Підсумок - Олександрія втратила перемогу на дев'ятій компенсованій хвилині, але продовжила свою серію матчів без поразок.

2024-25, Чемпіонат України

Олександрія - Рух 1:1 (0:0)
Голи: Філіппов, 88 (1:0); Краснопір, 99 (пенальті) (1:1)

Олександрія: Єрмаков Г.; Кампуш; Безерра (Скорко, 91); Беляєв Ол. (Костишин Д., 55); Калюжний; Ковалець (Мишньов, 63); Кравченко М.; Мартинюк А.; Смирний (Шостак Де., 63); Шабанов; Філіппов (Копина, 91)
Запасні: Макаренко Н.; Шевченко М.; Ващенко; Логінов; Козак Ар.; Плакса; Погорілий
Попередження: Філіппов 89

Рух: Ледвій; Роман Віт.; Холод В.; Дідик Р. (Товарницький, 68); Климчук (Квасниця, 54); Підгурський; Притула (Семотюк, 68; Лях Р., 82); Сич О.; Федор; Карабін (Клайвер, 68); Краснопір

18:03
Воротар Олександрії про суддівство у матчі з Рухом: Тут була певна упередженість
17:49
Колос - Лівий Берег: дивитися онлайн-трансляцію матчу УПЛ
17:49
1000 перемог у Ла Лізі: дивитися, як Еспаньйол писав історію в матчі з Мальоркою
17:31
У Бундеслізі перервалася найдовша безголева серія в історії
17:19
Арне Слот дав мінорний прогноз щодо травми Алісона: мінус матчі з Челсі, Арсеналом та Астон Віллою
15:14
Зоря забиває першою, але послизається в Рівному: дивитися огляд вольової перемоги Вереса