Іспанія переграє Італію за всіма параметрами та гарантує собі участь у плей-офф

Тема: Євро-2024
another languages: en ru

Іспанія Італія звіт о матчі

Очікування від поєдинку двох гpaндів європейського футболу були вкрай великі. Але мало хто міг передбачити, що гра проходитиме настільки «в одні ворота». Так, іспанці виграли мінімально, але рахунок зовсім не відображає того, що відбувалося на полі. Іспанці просто декласували підопічних Лучіано Спалетті. Вони від початку і до кінця володіли ініціативою в цьому матчі, щоразу створюючи небезпеку біля воріт Доннаруми. Потрібно віддати належне цьому голкіперу, якого сміливо можна назвати гравцем матчу у Скуадри Адзурри і те, що рахунок після першого тайму залишався «сухим», багато в чому заслуга воротаря збірної Італії. Іспанці щонайменше двічі мали супер шанси у першому таймі, коли спочатку Педрі замикав головою передачу Ніко Вільямса, а пізніше сам Ніко не влучив буквально з 5 метрів по воротах. Італійці відчайдушно відбивалися і практично навіть не думали про атаку. Дуже яскраво про це говорить статистика першого тайму: Скуадра Адзурра завдала всього ОДНОГО удару по воротах, і той не у площину та на 45-й (!) хвилині матчу! Такою «беззубою» в атаці збірну Італію навряд чи хтось може пригадати.

Другий тайм Лучіано Спалетті почав із замін, мабуть він був вкрай незадоволений тим, що відбувається на полі, що зовсім не дивно. Крістанте замінив Жоржиньйо, а Фратеззі - Камбьязо.. Але, чесно кажучи, ці заміни взагалі ні на що не вплинули. Іспанці так само розривали оборонні порядки італійців. На 50-й хвилині Педрі просто мав виводити вперед збірну Іспанії, але не влучив у ворота. Команда Де ла Фуенте «висіла» на воротах Доннаруми, і якщо сама не змогла забити, то змусила це зробити самих італійців. Автогол Калафіорі на 55-й хвилині став логічним завершенням всього, що відбувалося раніше. Ніко Вільямс, який провів просто чудовий матч, зробив черговий простріл, Мората перевів його у бік воріт, Доннарума зреагував, але м'яч рикошетом від Калафіорі влучив у свої ворота.

Нічого не змінилося і після того, як рахунок став 1-0, іспанці зовсім не збиралися зупинятися. Буквально щохвилини виникали небезпечні моменти біля воріт Доннаруми. Він працював за всіх. На 64-й хвилині Спалетті спробував знову внести корективи в гру, зробивши дві заміни, прибравши Скамакку і непомітного К'єзу.. але... все марно. Небезпека біля воріт виникала лише одному напрямку. Італійці награли у цьому матчі на 0.16 XG. Запитань для роздумів цей поєдинок уболівальникам збірної Італії залишив дуже багато.

Іспанці — одноосібні лідери цієї групи та гарантували собі участь у наступному раунді Євро. При цьому не буде помилкою і твердження, що перше місце в групі теж залишиться за ними. Скуадра Адзурра тепер має важкий поєдинок з дуже вмотивованими хорватами і доведеться докласти чимало зусиль, щоб фінішувати на другому місці.