Шахтар громить РБ Лейпциг у виїзному матчі Ліги чемпіонів: дивитись голи

another languages: en ru

Донецький "Шахтар" зробив те, що від нього очікували, хіба що найоптимістичніші вболівальники. Українська команда, незважаючи на всі кадрові труднощі та тяготи, що обрушилися на країну з початком війни, створила справжню сенсацію, розгромивши в гостях представника німецької Бундесліги "РБ Лейпциг" - 4:1!

Всі розуміли, що "гірникам" буде непросто. Але чудова організація гри в обороні плюс відмінна реалізація контратак зробили свою справу. Хоча, треба визнати, у ситуації, коли "Шахтар" повів у рахунку та вніс свої корективи до подальшого сценарію гри, не обійшлося без випадку. На 16-й хвилині голкіпер господарів Гулачі, вийшовши далеко за межі штрафного майданчика, грубо помилився, фактично подарувавши м'яч Шведу, і новачок "Шахтаря" забив свій перший гол у складі донецької команди.

Німців такий поворот не влаштовував, але, контролюючи м'яч, підопічні Доменіко Тедеско до перерви так і не змогли розібратися, як їм подолати оборону суперника. Тиск посилився в дебюті другої половини, і "РБ Лейпциг" використав першу серйозну помилку "гірників". Німці змусили оборону "Шахтаря" зміститися праворуч і, тим самим, оголили лівий фланг. Цим скористався Сімакан, який отримав м'яч у штрафному майданчику і без перешкод розстріляв ближню дев'ятку.

Але наше засмучення було недовгим, а радість уболівальників "РБ Лейпциг", навпаки, єдина цього вечора. Бо вже у наступній атаці "Шахтар" знову вийшов уперед. Мудрик виправився за те, що не підстрахував Коноплю, зробив фірмовий рейд до штрафного майданчика і віддав під удар Шведу. Два рикошети - м'яч у воротах.

Господарям не залишалося нічого іншого, як знову йти в атаку. І тут спрацювала ще одна зброя "Шахтаря" – контратаки. На 76-й хвилині Джурасек від свого штрафного майданчика кинув у прорив Судакова, який переправив м'яч у центр на Мудрика, який біг паралельним курсом. Вихід віч-на-віч - гол!

Тут вже був час говорити про нокаут, в якому перебували господарі та їх розгублений на вигляд тренер. А "Шахтар", заспокоївши гру та впіймавши кураж, добив збентеженого суперника четвертим голом. Конопля віддав на фланг Мудрику, а той записав на свій рахунок другий асист, виклавши м'яч на ногу Траоре - 4:1!

2022-23, Ліга Чемпіонів

РБ Лейпциг - Шахтар 1:4 (0:1)
Голи: Швед М., 16 (0:1); Сімакан М., 57 (1:1); Швед М., 58 (1:2); Мудрик, 76 (1:3); Траоре Л.Ш., 84 (1:4)

РБ Лейпциг: Гулачі; Гальстенберг (Раум Д., 46); Сімакан М.; Орбан В.; Діалло А.; Шлагер К. (Хенріхс, 70); Собослаї; Нкунку; Лаймер (Айдара А., 82); Андре Сілва; Вернер (Форсберг, 70)
Запасні: Бласвіх; Гвардіол; Кампль; Новоа
Попередження: Сімакан М. 61

Шахтар: Трубін; Матвієнко М.; Конопля; Тейлор Л.; Бондар В.; Степаненко (Кривцов, 86); Судаков; Мудрик; Бондаренко А-м (Джурасек, 62); Швед М. (Петряк, 62); Зубков (Траоре Л.Ш., 70)
Запасні: Шевченко Ол.; Пятов; Козік; Михайліченко Б.; Очеретько; Криськів; Топалов; Сікан

18:39
Серхіо Агуеро назвав футболіста, який може кинути виклик зіркам Реала у боротьбі за Золотий М'яч
14:46
У українців дві медалі у настільному тенісі на Паралімпіаді, одна з яких може бути золотою